Traitement du canal radiculaire, Hongrie - Nettoyage, désinfection (Dentisterie) les services cliniques de 36 de (5700 Dentiste, 5497 Orthodontiste, 5466 Technicien dentaire, 5464 Assistante dentaire, 5472 Chirurgien dentiste)
Description, questionsTraitement
Dent
Erzsébet Dental Kft.
A SOULIGNÉ
1203 Budapest, Lajtha László utca 24. földszint, 5-ös ajtó
Gyökérsimítás, kürett/fog
A parodontium, vagyis a fogágy olyan anatómiai képletek összessége, amelyek a fogak rögzítésében vesznek részt. A fogágybetegségek hátterében állhat genetikai tényező, általános megbetegedés, de a leggyakoribb ok a fogkőlerakódás és a nem megfelelő szájhigiéne következtében létrejött gyulladás. A gyulladás érintheti kizárólag az íny állományát (gingivitis) - ilyenkor az íny vörös, duzzadt, fájdalmas és vérzik. Előrehaladott esetekben, amikor már a fogágy többi része is érintett (parodontitis), tasak alakulhat ki, illetve a csontpusztulás következtében a fogak meglazulhatnak. A terápiában fontos szerepet játszik a dental higiénés kezelés, a tasakok alapos kitisztítása és fertőtlenítése. Súlyosabb esetekben szükségessé válhat különböző sebészi eljárások alkalmazása, valamint a meglazult fogak sínezése is. A fogínysorvadás létrejöhet nem megfelelő fogmosási technika alkalmazása esetén is. Az íny visszahúzódik, a fognyak szabaddá válik, amelynek következtében érzékenység alakulhat ki. Kezelésében konzervatív (speciális fogkrémek, fognyaki ecsetelők, fognyaki tömések) és sebészi eljárások állnak a fogorvos rendelkezésére.
MXdent Fogászati Rendelő
A SOULIGNÉ
1027 Budapest, Margit krt. 50-52. II.em. 4.
Ideiglenes gyógyszeres gyökértömés - fogászat
A fogat érzéstelenítjük kivéve, ha nem egy régi elhalt fogról van szó. A koronai részen kitisztítjuk a szuvasságot, és megkeressük a gyökércsatornákat (metsző, szemfogaknál egy, őrlőfogaknál 3 vagy 4 csatorna is lehet). A gyökércsatorna faláról lereszeljük a fertőzött törmeléket, sima szabályos felszínt alakítunk ki, fertőtlenítjük, és ideiglenes töméssel látjuk el. Általában 1 hét múlva sor kerülhet a gyökércsatorna végleges tömésére. A fog koronai részét ezt követően töméssel, vagy koronával állítjuk helyre. A beavatkozás többnyire fájdalommentes, de tovább tart, mint egy egyszerű fogtömés. A gyökértömés után egy enyhe helyi gyulladás is kialakulhat, de ez pár nap alatt elmúlik.
ABC Dental
A SOULIGNÉ
1194 Budapest, Ady E. u. 42-44.
Régi gyökértömés eltávolítása
Gyökérkezelésre akkor van szükség, ha a fog belsejében erős fájdalommal járó gyulladás alakult ki, vagy már magától elhalt a fog. A leggyakrabban akkor gyullad be a gyökércsatorna, ha olyan mély a szuvasodás, hogy a gyökércsatorna is befertőződik. Ilyen esetben hidegérzékenységet jelezve begyullad, vagy elhal a fog, fájdalom és meleg érzékenység maradhat vissza. A gyulladás kapcsán felszaporodnak a baktériumok és a szöveti bomlástermék a gyökércsatornában. Ezeket mielőbb el kell távolítani. Ezt a beavatkozást csakúgy, mint minden mást, el lehet végezni úgy, hogy ne fájjon. Ha a páciens erős fájdalommal érkezik, ez a gyökérkezelés előtti gyógyszeres kezeléssel csökkenthető. A beavatkozást megelőzően érzéstelenítő szert használunk. A kezelt fogat – akár többször is – fertőtlenítő gyógyszerrel zárjuk le, hogy zavartalan legyen a gyógyulás.
ABC Dental
A SOULIGNÉ
1184 Budapest, Üllői u. 372.
Régi gyökértömés eltávolítása
Gyökérkezelésre akkor van szükség, ha a fog belsejében erős fájdalommal járó gyulladás alakult ki, vagy már magától elhalt a fog. A leggyakrabban akkor gyullad be a gyökércsatorna, ha olyan mély a szuvasodás, hogy a gyökércsatorna is befertőződik. Ilyen esetben hidegérzékenységet jelezve begyullad, vagy elhal a fog, fájdalom és meleg érzékenység maradhat vissza. A gyulladás kapcsán felszaporodnak a baktériumok és a szöveti bomlástermék a gyökércsatornában. Ezeket mielőbb el kell távolítani. Ezt a beavatkozást csakúgy, mint minden mást, el lehet végezni úgy, hogy ne fájjon. Ha a páciens erős fájdalommal érkezik, ez a gyökérkezelés előtti gyógyszeres kezeléssel csökkenthető. A beavatkozást megelőzően érzéstelenítő szert használunk. A kezelt fogat – akár többször is – fertőtlenítő gyógyszerrel zárjuk le, hogy zavartalan legyen a gyógyulás.
GG-Dental Kft.
A SOULIGNÉ
1132 Budapest, Visegrádi u. 4. fszt/7.
Ideiglenes gyökértömés kalciumos pasztával - fogászati kezelések
Fogorvosi vizsgálat és röntgenfelvétel után. Minden esetben érzéstelenítésben! Fogászati fúróval eltávolítjuk a szuvas, fertőzött részeket, mert csak így tudjuk a gyökércsatornákat tisztán tartani. Steril gyökérkezelő tűkkel mechanikailag eltávolítjuk az elhalt ereket, idegeket, fertőzött szövetmaradványokat és közben fertőtlenítőszerrel öblögetjük a gyökércsatornát, hogy kémiailaig is csökkentsük a baktériumok számát. A gyökérkezelés ideje alatt folyamatosan egy úgynevezett apex lokátorral (amely funkcióját tekintve az autók tolatóradarjához hasonlít) nyomonkövetjük, hol jár a gyökérkezelő tű és mikor éri el a gyökércsatorna végét. Abban az esetben, ha gyökérkezelés során elértük a kívánt hosszúságot, és megfelelő átmérőt a tökéletes gyökértömés elkészítéséhez, akkor a gyökércsatornába gyógyszert teszünk (kalciumos paszta) és ideiglenesen lezárjuk a fogat. Gyökérkezelés után előfordulhat kisebb-nagyobb fájdalom, ráharapási érzékenység, súlyosabb esetben arcduzzanat, ilyenkor antibiotikum szedése javasolt. A végleges gyökértömést csak abban az esetben készítjük el, ha a panaszok teljesen megszűntek.
Implantcenter Fogászat és Szájsebészet Klinika
A SOULIGNÉ
1024 Budapest, Margit krt. 67.
Gyökércsatorna gyógyszeres zárása - orvosi szolgáltatás
A gyökérkezelés segítségével a fogszuvasodás vagy baleset miatt károsodott fog vagy foggyökér még egy lehetőséget kap, hogy ne kerüljön eltávolításra. A fogak két részből állnak: fogkorona, ez a látható rész, ami az íny fölött van, foggyökér, ami az íny alatti részen található. A foggyökéren belül van a fog idegcsatornája, amelyben erek és idegek futnak. Léteznek egy, illetve több gyökerű fogak, ennek megfelelően a gyökércsatornák száma is növekszik. Gyökérkezelés során a foggyökérből eltávolításra kerülnek az erek és idegek, ez a folyamat az ún. "kiidegelés". A gyökérkezelés nem jár fájdalommal, mivel a fog kezelését érzéstelenítés előzi meg! Gyökérkezelés során a gyökércsatorna tisztítása speciális eszközök és gyökérkezelő gép segítségével történik. A gyökérkezelő gép előnyei: gyökérkezelés rövidebb idő alatt történik, kevesebb röntgenfelvételre van szükség, pontosabb, precízebb a gyökértömés. A gyökérkezelést nem minden esetben lehet egy alkalommal befejezni. Ebben az esetben gyógyszeres ideiglenes tömés kerül a fogba, majd a fog kezelése egy másik időpontban folytatódik. Panaszmentes, jól gyökér tömött fog végleges ellátása esettől függően a következők lehetnek: esztétikai fogászat megoldások: kompozit tömés ("fehér" tömés), inlay (betét), porcelán héj különböző fogpótlás: gyökércsap és fogkorona, csak fogkorona, illetve foghíd. A gyökérkezelt fogak hosszú évekig működőképesek tudnak lenni, de terhelhetőségük kisebb mint az épp fogaké. Ajánlott évente fogászati röntgenfelvétellel ellenőrizni a gyökérkezelt fogakat. Amennyiben a korábban gyökérkezelt fogak színe eltér a mellette lévő egészséges fog színétől, ez esetben lehetőség van az adott fog belső fehérítésére is (fogfehérítés). Azok a fogak, amelyek gyökerei nem alkalmasak gyökérkezelésre, nem tarthatóak meg, mivel ezek begyulladnak és gócot jelentenek a szervezetben. A gócok ízületi-, bőr problémákat, hajhullást, szem-, szívbetegséget, arcüreggyulladást, stb. okozhatnak, ezért eltávolításuk nagy jelentőséggel bír. A nem megtartható fogak, gyökerek eltávolítása szájsebészeti módszerrel történik. Ezen elvesztett fogak, gyökerek általában pótlásra kell, hogy kerüljenek. Ebben tud segítséget nyújtani az implantáció (fogbeültetés), foghíd készítés, esetleg a protézis.
Dr. Erdélyi Dent
A SOULIGNÉ
1012 Budapest, Attila út 129/fsz./III.
Gyökérkezelés 1 csatorna - fogászat
A fogak különböző ingerekre begyulladhatnak (Pl:szuvasodás, a fogkorona letörése), ilyenkor a fog fájdalmassá válik és gyökérkrzelés válik indokolttá. A fogat érzéstelenítésben a fogorvos feltárja, eltávolítja az ideget, a csatornát fertőtleníti egy speciális folyadékkal, végül megtömi. Gyökérkezelés után legtöbbször rögtön megszünnek a panaszok, bár néha előfordulhat, hogy 1-2 napig érzékeny marad a fog.
S.O.S. Dent Nonstop Fogászat
A SOULIGNÉ
1061 Budapest, Király utca 14.
Gyökérkezelés - orvosi szolgáltatás
A fog fizikális, illetve szükség esetén röntgen vizsgálata. » A fogbél feltárása gépi eljárással. » A gyökércsatorna feltárása. » A gyökércsatorna fertőzött, elhalt szöveteinek eltávolítása. » Tisztítás és fertőtlenítés kémiai úton. » Súlyosabb fertőzés esetén gyógyszeres kezelés alkalmazása. » A klinikai tünetmentesség elérése után, gyógyszeres végleges gyökértömés készítése a biológiai holttér betöltésére. » A fog végleges rehabilitációja kemény fedőtömés elhelyezésével. A gyökérkezelés lényege A fog keményszövetei, a zománc és a dentin alatt található a fogbélüreg (lat. pulpa) és annak tartalma: érképletek, idegek és kötőszövet. A gyökérkezelés során a fogbél üregének tartalma eltávolításra kerül, ezt a teret lehetőség szerint sterilizálják, és olyan anyaggal tömik be a gyökércsatorna teljes hosszában, amely tartós zárást biztosít. A gyökérkezelés indoka leggyakrabban fogbélűri gyulladás (lat. pulpitis), amit a mély szuvasodásból származó baktériumpenetráció okoz. A gyulladás során a gyökércsatornába és annak falába ilyenkor baktériumok kerülnek. A gyökérkezelés során gyökérkezelő tűkkel a fertőzött beltartalom és a fertőzött csatornafal is eltávolításra kerül, majd mechanikai és vegyi úton tisztítjuka a gyökércsatornát. Az elvégzett tisztítás röntgen felvétel segítségével ellenőrizhető. A megtisztított csatornát steril papírszálakkal kiszárítják, és a röntgenfelvételen meghatározott csatornahosszal megegyező hosszúságú guttapercha szálat helyeznek el a csatornában. A guttapercha egy természetes, homogén gumiszerű anyag. A guttapercha és a csatornafal közötti teret a gyökértömő paszta tölti ki. A gyökértömést kondenzálják, azaz nyomással oldalirányban és lefele préselik, hogy pontosabb zárodást érjenek el vele. Az ideális gyökértömés teljesen kitölti a gyökércsatornát. Komplikációk A gyökér csatornájába az idegek és az erek a gyökércsúcs felől lépnek be. A szuvasodás következményeként baktériumok lepik el a gyökércsatornát. Ezek igen hamar utat találnak a gyökércsúcson keresztül a környező szövetekbe: a gyökérhártyára és a környező csontba, ahol gyulladást produkálnak. Ennek következménye az akut gyulladás (olyan erős fájdalommal jár, hogy a beteg azonnali ellátást igényel) illetve a krónikus gyulladás, ami néha tünetmentesen, néha „elviselhető” tünetekkel zajlik. Fontos itt megjegyezi, hogy az ilyen tünetmentes bakteriális góc különféle, alkalom adtán veszélyes ún. gócbetegségeket okozhat. Szemészeti, bőrgyógyászati, rheumatológiai, de akár szívbelhártya megbetegedéseket is okozhatnak. Ezek ellátása tehát ugyanolyan fontos, mint az akut gyulladásoké. A gyökércsatornában lévő baktériumok és elhalt szövetek eltávolítása általában megoldott. A környező szövetek esetleges gyulladása azonban lassan gyógyítható. Első lépésben a gyulladás okát: a gyökércsatornát kell kitisztítani, és jó gyökértöméssel ellátni. Ezután esetleg antibiotikum kezelés segítségével lehet a szervezet segítségére sietni. Az erre sem reagáló gyulladások kezelése komplikáltabb: tartalmaz gyógyszeres gyökérkezelést, sebészeti beavatkozást (gyökércsúcs eltávolítás), stb. A gyökérkezelés nem fájdalommentes és nem 100%-os, ám a fog megtartása érdekében szükségszerű. Az emberi fog nem regenerálódik, elvesztésével számuk csökken.
DENTORS Fogorvosi rendelő
A SOULIGNÉ
6722 Szeged, Kálvária Sugárút 14.
Gyökérkezelés
Gyökérkezelés azokban az esetekben javallott eljárás, ha egy szuvasság, esetleg egy törés eléri a fogbél területét. A fogbélben a speciális anatómia ( zárt kemény szövettel határolt tér ) miatt a a gyulladásos folyamatok, nem tudnak lezajlani (mivel nincs lehetőség a duzzanattal járó megfelelő véráramlás növekedésre) , ezért sokszor hihetetlen fájdalommal járnak, és nagyon gyorsan a fog elhalásához vezetnek. A gyulladás terjedési folyamatáról fájdalom típusok és diagnosztika lapunkon bővebben olvashat. A gyökérkezelés fő célja a gyökércsatorna megtisztítása a szövettörmeléktől, baktériumoktól, illetve az esetlegesen még fájdalmat okozó idegekkel átszőtt fogbél ( pulpa ) maradványoktól. Ezzel megelőzzük a fertőző ágensek továbbjutását a csontba, illetve a gyökércsúcsi területre. Amennyiben a fertőzés már beterjedt a gyökércsúcsi területre a gyökérkezelést követő gyökértöméssel gátat vethetünk az ágensek szabad áramlásának, így a gyökércsúcsi területre jutott maradék kórokozót a szervezet már általában képes elpusztítani. A gyökérkezelés a gyökércsatorná(k)hoz való hozzáférési nyílás preparálása után, a gyökércsatornák kitisztításával történik. A fogorvos ezt gyökérkezelő tűk sorával végzi, melyek egyre növekednek. Ezt kiegészíti fertőtlenítő szeres átöblítésekkel. Ahhoz, hogy a fogorvos pontosan a gyökércsúcsig tisztítson az apró műszerekkel röntgenfelvétel, illetve elektromos hosszmeghatározó berendezés segítségével be kell mérnie a csatornákat. A tágítást addig végezzük, amíg láthatóan fertőzött anyagot távolítanak el a csavarmenetes gyökérkezelő tűk a csatornákból. A gyökérkezelés egyes estekben gyorsítható gépi gyökértágító eszközökkel. Ha egy fog panaszos volt, illetve a gyökércsúcsán a röntgenfelvételen elváltozást látunk, gyakran egy fertőtlenítő hatású “gyógytömést” helyezünk a csatornába a következő ülésben elkészített gyökértömésig. Ha csak trauma miatt nyílt meg a pulpaüreg és azonnal el tudjuk látni a pácienst, gyakran egy ülésben gyökértömni lehet a fogat. A gyökértömést fontos, hogy mielőbb jó fedőtömés kövesse, ezzel is biztosítva a megfelelő gátat a baktériumok számára. A fogak gyökérstruktúrája, illetve kivitelezés precizitása nagyban befolyásolja a gyökérkezelés sikerességét, ezért csak röntgenkontroll, vagy elektromos hosszmeghatározás ellenőrzésére lehetőséget nyújtó rendelőben gyökérkezeltessük fogainkat. Tudnunk kell, hogy metsző és szemfogaink általában egy, kisörlő fogaink 1-2, nagyörlő fogaink pedig 3-4 gyökércsatornával rendelkeznek. A kezelések is így bonyolódnak, kezelések ára pedig a legtöbb rendelőben ennek megfelelően meghatározott. Egy 3 gyökércsatornás fog gyökérkezelése, illetve gyökértömése közel háromszor annyi idő, mint egy egy gyökércsatornás fogé.
DENTORS Fogorvosi rendelő
A SOULIGNÉ
1138 Budapest, Marina sétány 1. III/304
Gyökérkezelés
Gyökérkezelés azokban az esetekben javallott eljárás, ha egy szuvasság, esetleg egy törés eléri a fogbél területét. A fogbélben a speciális anatómia ( zárt kemény szövettel határolt tér ) miatt a a gyulladásos folyamatok, nem tudnak lezajlani (mivel nincs lehetőség a duzzanattal járó megfelelő véráramlás növekedésre) , ezért sokszor hihetetlen fájdalommal járnak, és nagyon gyorsan a fog elhalásához vezetnek. A gyulladás terjedési folyamatáról fájdalom típusok és diagnosztika lapunkon bővebben olvashat. A gyökérkezelés fő célja a gyökércsatorna megtisztítása a szövettörmeléktől, baktériumoktól, illetve az esetlegesen még fájdalmat okozó idegekkel átszőtt fogbél ( pulpa ) maradványoktól. Ezzel megelőzzük a fertőző ágensek továbbjutását a csontba, illetve a gyökércsúcsi területre. Amennyiben a fertőzés már beterjedt a gyökércsúcsi területre a gyökérkezelést követő gyökértöméssel gátat vethetünk az ágensek szabad áramlásának, így a gyökércsúcsi területre jutott maradék kórokozót a szervezet már általában képes elpusztítani. A gyökérkezelés a gyökércsatorná(k)hoz való hozzáférési nyílás preparálása után, a gyökércsatornák kitisztításával történik. A fogorvos ezt gyökérkezelő tűk sorával végzi, melyek egyre növekednek. Ezt kiegészíti fertőtlenítő szeres átöblítésekkel. Ahhoz, hogy a fogorvos pontosan a gyökércsúcsig tisztítson az apró műszerekkel röntgenfelvétel, illetve elektromos hosszmeghatározó berendezés segítségével be kell mérnie a csatornákat. A tágítást addig végezzük, amíg láthatóan fertőzött anyagot távolítanak el a csavarmenetes gyökérkezelő tűk a csatornákból. A gyökérkezelés egyes estekben gyorsítható gépi gyökértágító eszközökkel. Ha egy fog panaszos volt, illetve a gyökércsúcsán a röntgenfelvételen elváltozást látunk, gyakran egy fertőtlenítő hatású “gyógytömést” helyezünk a csatornába a következő ülésben elkészített gyökértömésig. Ha csak trauma miatt nyílt meg a pulpaüreg és azonnal el tudjuk látni a pácienst, gyakran egy ülésben gyökértömni lehet a fogat. A gyökértömést fontos, hogy mielőbb jó fedőtömés kövesse, ezzel is biztosítva a megfelelő gátat a baktériumok számára. A fogak gyökérstruktúrája, illetve kivitelezés precizitása nagyban befolyásolja a gyökérkezelés sikerességét, ezért csak röntgenkontroll, vagy elektromos hosszmeghatározás ellenőrzésére lehetőséget nyújtó rendelőben gyökérkezeltessük fogainkat. Tudnunk kell, hogy metsző és szemfogaink általában egy, kisörlő fogaink 1-2, nagyörlő fogaink pedig 3-4 gyökércsatornával rendelkeznek. A kezelések is így bonyolódnak, kezelések ára pedig a legtöbb rendelőben ennek megfelelően meghatározott. Egy 3 gyökércsatornás fog gyökérkezelése, illetve gyökértömése közel háromszor annyi idő, mint egy egy gyökércsatornás fogé.
RioDent Fogszakorvosi rendelő
A SOULIGNÉ
1055 Budapest, Balassi Bálint u. 27.
gyökérkezelés csatorna megnyitása fertőtlenítés,gyógyszerezés - fogászati kezelés
Fogápolás
Dental Diamond
A SOULIGNÉ
1095 Budapest, Soroksári út 1. Dunaház 4-es lepcsőház 12-es kapu csengő II emelet.
GYÖKÉRKEZELÉS 1 csatorna
Ha a fogszuvasodás eléri a gyökércsatornát, gyulladást okoz és legtöbbször erős fájdalom kíséri. Néha előfordul, hogy a fog erős, külső hatás (pl. ütés) miatt hal el. Mindkét esetben az egyetlen megoldás a gyökérkezelés, melynek segítségével a reménytelennek tűnő fogak is megmenthetőek. A gyökérkezelés során eltávolítjuk az elhalt foggyökeret (gyökereket), fertőtlenítjük a gyökércsatornát, majd lezárjuk azt. Bizonyos esetekben szükséges ideiglenes tömést alkalmazni. A kezelés a közhiedelemmel ellentétben teljesen fájdalommentes, helyi érzéstelenítés mellett Ön semmit sem fog érezni!
Dental Clinic fogászat
A SOULIGNÉ
1096 Budapest, Viola utca 31-33
GYÖKÉRKEZELÉS Egy csatornás fog - fogászati kezelés
A fog keményszövetein belül található fogbél gyulladásos folyamatait leggyakrabban a mély, szuvas üregekben tanyázó baktériumok és bakteriális toxinok okozzák. A fogbélüreg speciális anatómiai felépítése miatt ezen gyulladásos folyamat egy idő után visszafordíthatatlan stádiumba lép. Azért hogy a szövődményeket (granulóma, ciszta, tályog…) megelőzzük elkerülhetetlen ennek a gyulladásos szövetnek az eltávolítása. Ezt a terápiás folyamatot hívják gyökérkezelésnek. A gyökérkezeléssel a fertőzött beltartalom és a fertőzött csatornafal is eltávolításra kerül. Ezt gyökérkezelő tűk segítségével hajtják végre. A mechanikai tisztítás mellett elengedhetetlen az üreg kémiai fertőtlenítése is, mivel vannak olyan anatómiai variációk és képletek, melyek egyrészt szabad szemmel láthatatlanok, másrészt mechanikai tisztítóeszközökkel elérhetetlenek. A modern technika eszközeit és anyagait használva ma már nagy biztonsággal baktériummentessé tehetjük a fertőzött területet. A gyökérkezelés befejezéseként a megtisztított csatornát a gyökér csúcsáig megfelelő tömőanyaggal zárják a további bakteriális behatolás ellen.
Dental Diamond
A SOULIGNÉ
2200 Monor, Kossuth L. u. 81-83.
GYÖKÉRKEZELÉS 1 csatorna
Ha a fogszuvasodás eléri a gyökércsatornát, gyulladást okoz és legtöbbször erős fájdalom kíséri. Néha előfordul, hogy a fog erős, külső hatás (pl. ütés) miatt hal el. Mindkét esetben az egyetlen megoldás a gyökérkezelés, melynek segítségével a reménytelennek tűnő fogak is megmenthetőek. A gyökérkezelés során eltávolítjuk az elhalt foggyökeret (gyökereket), fertőtlenítjük a gyökércsatornát, majd lezárjuk azt. Bizonyos esetekben szükséges ideiglenes tömést alkalmazni. A kezelés a közhiedelemmel ellentétben teljesen fájdalommentes, helyi érzéstelenítés mellett Ön semmit sem fog érezni!
BioDental Horváth Rendelő
A SOULIGNÉ
Budapest, Monostori út 9.
Gyökérkezelés, 1 csatorna - fogászati kezelés
A gyökérkezelés indoka leggyakrabban a fogbélgyulladás, amit a mély szuvasodásból származó baktérium- penetráció okoz. A gyökércsatornába és annak falába ilyenkor baktériumok kerülnek. A kezelés során a fogbélüreg tartalmát (pulpa vagy ideg) eltávolítjuk. A visszamaradt üres gyökércsatornát lehetőség szerint szabályos formára alakítjuk és különböző kémiai anyagok segítségével fertőtlenítjük.
BioDental Horváth Rendelő
A SOULIGNÉ
Budapest, Római tér 3.
Gyökérkezelés, 1 csatorna - fogászati kezelés
A gyökérkezelés indoka leggyakrabban a fogbélgyulladás, amit a mély szuvasodásból származó baktérium- penetráció okoz. A gyökércsatornába és annak falába ilyenkor baktériumok kerülnek. A kezelés során a fogbélüreg tartalmát (pulpa vagy ideg) eltávolítjuk. A visszamaradt üres gyökércsatornát lehetőség szerint szabályos formára alakítjuk és különböző kémiai anyagok segítségével fertőtlenítjük.
Duna Dentál Klinika
A SOULIGNÉ
Budapest, Duna utca 3. félemelet 6
Gyökértömés 1-2-3 csatorna - fogászati kezelések
Gyökérkezelés során az elhalt vagy fertőzött fogbelet eltávolítjuk, a gyökércsatornákat - azok tisztítása és fertőtlenítése után - töméssel látjuk el. Így megszüntethető a fájdalom, biztosítható a fog megtartása, elkerülhető a további fertőzések illetve gócbetegségek kialakulása.
MXdent Fogászati Rendelő
A SOULIGNÉ
1027 Budapest, Margit krt. 50-52.
Gyökérkezelés 1 csatorna - orvosi szolgáltatás
Mikor válhat szükségessé a gyökérkezelés? a fogszuvasodás már olyan mélyre terjed, hogy a fertőzés eléri a fogbél-üreget, (ez elviselhetetlen, legtöbbször éjszaka jelentkező lüktető fájdalommal jár), vagy a fogat erős ütés éri, akár tünetek nélkül is elhalhat a fogbél, ez sokszor csak véletlenül derül ki egy esetleges röntgenfelvétel készítésekor (ha a gyökércsúcson van elváltozás, illetve az elhalt fog elszíneződik), esetleg a fogkorona olyan mértékű sérülése esetén, amikor a törés eléri az idegcsatornát, szintén szükségessé válhat a gyökérkezelés. Egy elhalt, fájó fogat a legkönnyebb és legegyszerűbb kihúzni, de ne felejtsük el, hogy a kihúzott fogat ezek után valahogy pótolni kell. Ha ezt elmulasztjuk, akkor az ellentétes fogsorban levő fog egyre jobban kinő a fogsorból, a szomszédos fogak bedőlnek az üres területre, és ha már több fog is hiányzik, akkor túlterhelődnek a megmaradt fogak. Ezek következtében több fogat is elveszíthetünk a közeljövőben. Ezért amennyiben lehetséges próbáljuk meg a gyökérkezelést, mert a saját fognál nincsen jobb. A gyökérkezelés menete: A fogat érzéstelenítjük kivéve, ha nem egy régi elhalt fogról van szó. A koronai részen kitisztítjuk a szuvasságot, és megkeressük a gyökércsatornákat (metsző, szemfogaknál egy, őrlőfogaknál 3 vagy 4 csatorna is lehet). A gyökércsatorna faláról lereszeljük a fertőzött törmeléket, sima szabályos felszínt alakítunk ki, fertőtlenítjük, és ideiglenes töméssel látjuk el. Általában 1 hét múlva sor kerülhet a gyökércsatorna végleges tömésére. A fog koronai részét ezt követően töméssel, vagy koronával állítjuk helyre. A beavatkozás többnyire fájdalommentes, de tovább tart, mint egy egyszerű fogtömés. A gyökértömés után egy enyhe helyi gyulladás is kialakulhat, de ez pár nap alatt elmúlik. Azért, hogy a gyökérkezelés a lehető legkisebb fájdalommal járjon: ha a páciens erős fogfájdalommal érkezik, akkor gyógyszeres kezeléssel csökkentjük a fájdalmat, így a gyökérkezelés már fájdalommentesen elvégezhető, a gyökérkezelés alkalmával ubistesin-forte nevű érzéstelenítő szert alkalmazunk, amely a hagyományos lidocainnál 4-szer erősebb hatást fejt ki, a fogat-akár többször- fertőtlenítő, nyugtató hatású gyógyszerrel zárjuk le, hogy a gyógyulás bekövetkezhessen. Végleges gyökértömés csak ezután kerül a fogba.
Budaörs Dental
A SOULIGNÉ
2040 Budaörs, Szabadság út 40. B/1
Gyökérkezelés /gyökércsatorna tágítás és bemérés digit. mérőműszerrel/ - orvosi szolgáltatás
Egy fog gyökérkezelése akkor válhat szükségessé, ha olyan mélyre terjed a szuvasodás, hogy a fog belsejében lévő fogbélkamra is érintetté válik, tartalma a bakteriális anyagcsere termékeken keresztül befertőződik. Ilyenkor a fogbél vagy akutan begyullad, komoly fájdalmat okozva vagy lassan-lassan kifejezett tünetek nélkül, esetleg csak esetenként bizonytalan fájdalommal járva elhal. Ritkán szükségessé válhat a gyökérkezelés, ha a fogat erős ütés éri, és a trauma okozta vérkeringési zavar miatt a fog elhal, ha korona előkészítés során megnyílik a gyökércsatorna (kedvezőtlen tengelyállás miatt több foganyag eltávolítása szükséges), ha letörik a koronai részből és így szabaddá válik a fogbél ürege. Ha bármelyik előbb felsorolt ok folytán a fogbél kamra fertőződésének lehetősége fennáll, a beavatkozás nem halogatható, mert a fertőzés a gyökércsatornákon keresztül gyorsan tovább halad, és megbetegítheti akár a gyökércsúcs körüli csontállományt is, kifejezett csontfelszívódást okozva. Ha ez az állapot hosszú ideig fennáll, gyakran a gyökérkezelésen túl a gyökércsúcs amputálása és a felhalmozódott gyulladásos szövetek eltávolítása is szükségessé válik. Feltétlenül szükséges tehát a csatornák mielőbbi teljes kitisztítása (szövet törmelékektől, gyulladásos termékektől, baktériumoktól és mindennemű fertőzött szövettől) és annak hermetikus lezárása. Mindez a legtöbb esetben nem egy alkalommal történik. Az első alkalommal a fogorvos érzéstelenítés után kitisztítja a szuvas üreget, és felkeresi a gyökércsatornák bemeneteit. Ezt követően eltávolítjuk azok tartalmát egy speciális műszer segítségével. Eközben azt is ellenőrizzük, hogy átjárhatóak-e a csatornák, hány csatornát tartalmaz a fog, vannak-e görbületek, szűkületek. Ehhez nagy segítséget nyújt egy előzetesen készített röntgenfelvétel. A siker alapvető feltétele, hogy pontosan meghatározzuk a csatornák hosszát. Erre egy speciális elektromos készülék áll rendelkezésünkre, mellyel folyamatosan nyomon követhető a csatornába vezetett gyökérkezelő tű helyzete. A korrekt gyökértömés mindig a gyökércsatorna végéig ér és teljesen kitölti azt. A hossz tudatában kezdődik a csatornák megmunkálása, melynek során eltávolítjuk az összes megbetegedett fogállományt és egy egyenletesen táguló, tölcsérszerű formát hozunk létre. Ehhez apró reszelőket használunk. Időnként szükségessé válik a keletkezett törmelék kiöblítése egy speciális fertőtlenítő oldattal. Ha kellőképpen kitisztítottuk és feltágítottuk a csatornákat, feltöltjük őket egy fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású kálciumos pasztával, majd a fogat ideiglenes töméssel zárjuk le a következő vizitig. A gyökértömés előtt a fogat alaposan kitisztítjuk és kiszárítjuk, az elkészülte után pedig röntgennel ellenőrizzük. A beavatkozások közötti időben előfordulhat, hogy a fog ráharapásra érzékeny lesz, ez hatatlanul bekövetkezik, hiszen a gyökércsúcs körülötti teret is érintjük a kezelés során. Ha korábban egy krónikus gyulladással álltunk szemben, bekövetkezhet a gyulladás akut fellángolása fájdalommal, dagadással. Esetleg gennyes tályog is kialakulhat, mindezek azonban gyorsan megszüntethetőek.
Welcome Dental fogorvosi rendelő
A SOULIGNÉ
Szeged, Juhász Gy. utca 14.
Megnyitás, öblítés, gyökértömés
Ha a fogak szuvasodása olyan mély, hogy eléri a fogideget, az begyullad és erős fájdalmat okoz. Hasonló problémát okozhat a fogak sérülése, törése is. Gyökérkezelés során a szükséges érzéstelenítés után, a fogorvos eltávolítja a gyulladásban lévő fogidegeket és ereket, a fájdalom is jelentősen csökken. Ezután néhány alkalommal fertőtlenítőkkel és gyógyszerekkel kezelik a gyökércsatornát, majd ha a fog tünetmentessé válik, el lehet végezni a gyökértömést is. Ez utóbbi már érzéstelenítő nélkül is történhet. A frontfogak többsége egygyökerű, a kisörlők két a rágófogak két és három gyökerűek. Rendelőnkben antibiotikumos, fertőtlenítőt is tartalmazó gyökértömő anyagot használunk, mely 98%-ban biztosítja a sikert. Gyökértömés után a fogat fedőtöméssel is el kell látni, gyakran érdemes koronával védeni.
Dent-Inn
A SOULIGNÉ
1097 Budapest, Vaskapu u. 10-14. A. ép. 103.
Gyökérkezelés 1 csatorna - fogászati kezelés
Rendelőnk törekszik a saját fog megtartására, ennek néha nélkülözhetetlen eleme a gyökérkezelés. A beavatkozásra akkor lehet szükség, amikor nagyon fáj a fog, mert a szuvasodás eléri és megbetegíti a fogbelet, vagy egy régebben elhalt fog ellátásakor. A kezelés három lépésben történik. Az első találkozáskor kerül sor a fog belsejében található gyökércsatornákból a gyulladt, illetve elhalt szövetek eltávolítására, a csatornák fertőtlenítésére. A második találkozáskor történik a gyökértömés, amikor a kitisztított gyökércsatornákat hermetikusan lezárjuk. A harmadik találkozáskor történik a fog koronájának restaurációja. Mint a fogászat más területein, itt is kiemelt fontosságú a precizitás, pontosság. Ahhoz, hogy precízen kitisztítsuk a gyökércsatornákat, alapvető fontosságú a gyökércsatorna hosszának pontos ismerete. Korábban ezt kizárólag többszöri röntgenfelvételekkel lehetett hozzávetőlegesen meghatározni. Rendelőnkben a röntgenfelvételek mellett azonban kizárólag e célból elektronikus gyökércsatorna bemérőt alkalmazunk. E csúcstechnológiát képviselő berendezés tizedmilliméteres pontossággal határozza meg és teszi kijelzőjén láthatóvá a kezelőorvos számára a kérdéses munkahosszt. Mivel így akár röntgenfelvétel nélkül is elvégezhető a beavatkozás, a terhes kismamák nincsenek veszélynek kitéve.
Kolodent Fogászati Klinika
A SOULIGNÉ
1052 Budapest, Váci utca 23. I. em.
Gyökérkezelés frontfog 1 csatorna - fogászati kezelés
A fogbél gyulladása, elhalása és ennek következtében a gyulladás gyökércsúcson túli területekre terjedése okozhatják a gyökérkezelés szükségességét. Nem minden fogfájdalom jelenti a fogbél olyan gyulladását, mely rögtön gyökérkezelés elvégzését indokolná! Ennek mérlegelése az orvos feladata körültekintő vizsgálat elvégzése után! A gyökérkezelés során a csatornákból ( ezek száma a fogtól függően lehet 1-4) a fertőződött, gyulladt törmeléket eltávolítjuk, a csatornákat fertőtlenítjük - ezt a folyamatot gyakran támogatjuk különböző helyi gyógyszerekkel a csatornán belül - majd a csatornákat végleges gyökértöméssel látjuk el! Ez a kezelési folyamat általában két - három kezelést tesz szükségessé!
PROFESSIONAL DENTAL SYSTEM
A SOULIGNÉ
1028 Budapest, Máriaremetei út 65.
Gyökértömés 1 csatorna - fogászati kezelések
A gyökérkezelés indoka leggyakrabban a fogbél-gyulladás, amit a mély szuvasodásból a fogbélbe jutó baktériumok okozzák. A gyökércsatornába és annak falába ilyenkor a baktériumok kerülnek, a fogbél szövetei gyulladttá válnak, ez heves, lüketető fájdalommal jár. Elhalt fogbelű fogak, illetve a gyökércsúcs körüli gyulladások kezelése is a korrekt gyökértömés készítése. A gyökérkezeléssel a fertőzött bel-tartalmat és a fertőzött csatornafalat is eltávolítjuk, alaposan fertőtlenítjük, majd a csatornát gyökér-tömőanyaggal feltöltjük. Ez megakadályozza az esetleg a csatornában rekedt baktériumok túlélését. Gyökérkezelések során a kezelés előtt röntgenfelvételt készítünk, így tájékozódunk a gyökerek és a gyökércsatornák meglétéről, lefutásáról. A gyökértömés elkészülte után újabb felvételt készítünk, amivel ellenőrizhetjük a gyökértömés pontosságát. Ha a fogszuvasodás vagy a fog sérülése olyan mértékű, hogy erős fájdalmat okoz, gyökérkezelés válhat szükségessé. A beavatkozás során a gyökérbe illetve gyökerekben elhelyezkedő csatornákat kell feltárni. A frontfogakban általában egy, a kisőrlőkben egy vagy kettő, a nagyőrlőkben három, de nem ritkán négy gyökércsatorna található. A csatornák megnyitását követően teljes hosszukban ki kell tisztítani az ott található sok esetben fertőzött törmeléket el kell távolítani. Erre szolgálnak a kézi és gépi eszközök és a folyamatos átöblítés. A csatornák kitisztítása és megfelelő mértékű feltágítása után letömhetőek. A gyökérkezelés során érzékenység esetleg fájdalom léphet fel, mely gyógyszeres kezeléssel jól megszüntethető.
Szabados Dental
A SOULIGNÉ
1085 Budapest, Üllői út 14. II. em. 10. ajtó
Gyökérkezelés - fogászati kezelés
A gyökérkezelések kifejezetten a fogak megmentésére irányuló kezelések, amikor a fogszuvasodás már olyan mélyre hatott, hogy a fogbélűrben található fogideg visszafordíthatatlanul károsodott. Ilyenkor az egyetlen megoldás a fog megmentésére a beteg, illetve elhalt fogideg eltávolítása és tisztítás, fertőtlenítés utáni gyökértöméssel való ellátás. Ezek a kezelések a mai modern érzéstelenítési technikáknak és anyagoknak köszönhetően teljesen, illetve szinte teljesen fájdalommentesen végezhetőek.
Madenta Fogászati Központ
A SOULIGNÉ
Budapest, Madách Imre tér 7, félemelet
Gyökérkezelés 1 csatorna - fogászati kezelés
Az első lépés egy kisröntgen készítése a probléma felmérése érdekében. Ezt követően érzéstelenítés, majd a fogbélüreg feltárása következik, ami tulajdonképpen fúrást jelent. Amennyiben a fogbélüreg alja láthatóvá vált, a gyökércsatorna-bemenetek megkeresése következik. A fogak 1,2 vagy 3, ritkán 4 csatornával rendelkeznek. Miután valamennyi csatornát megtaláltuk, átjárhatóvá kell tennünk őket. Erre a feladatra speciális, kisméretű műszereket használunk, amelyek egyaránt alkalmasak reszelésre és tágításra. Miután átjárhatóvá tettük a csatornákat, áttérhetünk a hosszmeghatározásra. A megfelelő fertőtlenítő átöblítő oldat állandó alkalmazása mellett enyhén tölcsér alakúra formáljuk a gyökércsatornákat. Erre a lépésre azért van szükség, hogy biztosan eltávolítsuk az összes fertőzött foganyagot és hogy megfelelő gyökértömés készülhessen. A gyökértömés általában több ülés alatt készül el. Az első ülés alkalmával egy Ca(OH)2- (kálcium-hidroxid) tartalmú gyógyszeres paszta kerül a csatornákba és ideiglenes tömés a fogba. Ez azért fontos, hogy a baktériumok egészen biztosan elpusztuljanak. A gyógyszer 1-4 hétig maradhat a fogban, indokolt esetben 1-2 cserére is sor kerülhet. Amikor a fogorvos tisztának nyilvánítja a csatornákat, következhet a gyökértömésre, utána pedig egy ellenőrző röntgen.