Новая корона и удаление, Венгрия - Полная керамика (Лечение зубов) услуги 27 клиник (5700 Дантист, 5497 Ортодонт, 5466 Зубной техник, 5464 Ассистент стоматолога, 5472 Oral хирург)
Описание, вопросыМатериал
ПОДЧЕРКНУЛ
MXdent Fogászati Rendelő
ПОДЧЕРКНУЛ
1027 Budapest, Margit krt. 50-52.
ETELE DENTAL
ПОДЧЕРКНУЛ
1119 Budapest, Etele út 39. fszt. 3.
Ideiglenes korona - rendelőben - fogászati kezelés
Amikor egy fog funkciói (rágás, esztétika) töméssel, betéttel már nem állíthatók helyre, korona készítése indokolt. Rendelőnkben ma már rutinszerűen készülnek élethű, természetes hatású koronák és hidak. A korona a fog teljes felszínét beborító restauráció, mely megvédi a fogat a töréstől. Nem színeződik el, tartós fogpótlás.A modern fogelőkészítés szabályai szerint a koronák leggyakrabban a fogíny széléig érnek és a fogorvos által a fog anyagában körkörösen kialakított kis vállakon ülnek. Ezáltal a korona átmenet nélkül megy át a fogba, melynek eredményeképpen nem irritálódik a fogíny és a pótlás észrevétlen marad. A korona anyagát tekintve leggyakrabban fémkerámia, ami azt jelenti, hogy egy vékony fém vázra porcelánt égetnek. Végeredményben csak a porcelán látszik. Nagyon tartós, de a fog természetes transzparenciáját nem mindig tudja visszaadni. A fémmentes koronák- bár jóval költségesebbek - a fog esztétikumát tökéletesen utánzó restaurációk. Technológiáját tekintve lehet Bell-Glass, Empress préskerámia vagy a legkorszerűbb CAD-CAM technológiával készülő Procera korona. Hiányzó fogak pótlásának egyik módja a híd készítése, amikor a hiányt határoló fogakat pillérként használjuk fel. A hidak anyaga leggyakrabban fémkerámia, mivel leginkább ez képes ellenállni a hidakat érő erőhatásoknak, fizikai terheléseknek. Kisebb fogpótlások esetén készíthetünk fémmentes hidakat is, például CAD-CAM technológiával készülő procera hidat.
Welldent Fogorvosi és Fogszabályozási Rendelő
ПОДЧЕРКНУЛ
1052 Budapest, Petőfi Sándor u. 11.
Korona, híd eltávolítása pillérenkénként - fogászati kezelés
A sikeres élet elengedhetetlen feltétele a szép fogsor. A fémmentes fogpótlások teljesítik korunk legigényesebb esztétikai követelményeit hosszú távú megoldást kínálva. Látványban a fémmentes restaurációk nyújtják a legtermészetesebb hatást. A porcelán fényáteresztő képessége hasonló a saját fogakéhoz, ezért gyakorlatilag lehetetlen megkülönböztetni a fogpótlást a természetes fogtól. A hagyományos koronák esetén egy fémvázra égetik a porcelánréteget, és az íny közelében az elvékonyodó porcelánon keresztül látszódhat az alatta lévő fém, ami esztétikailag kedvezőtlen. Ennek a rendszernek az újdonsága az, hogy a fémvázat a fehér színű törhetetlen cirkonium-oxid váltja ki. Ez az eljárás ezredmilliméternyi pontosságú CAD-CAM elven működik. A fogorvos által levett mintából készített gipszmintát egy 3D szkenner letapogatja. Pontos képet alkot a preparált felszínről, majd a paraméterek pontos megadásával az előregyártott kerámia tömbből marással alakítja ki a vázat. Az így elkészült vázra égetik az előre kiválasztott fogszín alapján a porcelánleplezést. A felhasznált cirkonium-oxid teljesen kiváltja a fémeket, törhetetlen anyagú és kiváló esztétikai tulajdonságú fogpótlást kínál, melyből koronán kívül akár hosszú fesztávú híd is készíthető.
Hontident fogorvosi rendelő
ПОДЧЕРКНУЛ
1027 Budapest, Varsányi Irén utca 33/b
Ideiglenes korona - rendelői - fogászati kezelés
Napjainkban folyamatosan nő a páciensek igénye a teljesen életszerű fogpótlásokra. A több évtizedes múltra visszatekintő fémkerámia korona is nagyon szép esztétikai eredményt nyújt, különösen a korábban elterjedten használt műanyag leplezésű koronákhoz képest.A fokozatosan növekvő elvárások nyomására fejlesztették ki a korszerű, fémmentes, teljes kerámia koronát, és a fémmentes hidat. Régebben is léteztek fémmentes kerámia koronák, (jacket korona), de ezek erősségben, terhelhetőségben, stabilitásban, illetve megbízhatóságban meg sem közelítették napjaink fémmentes koronáit, hídjait. Az 1990-es évek első harmadában jelentek meg a préskerámia elven készített fémmentes koronák. Ezek legismertebbje az Empress rendszer. A CAD-CAM rendszerek fejlődésével, és a technológia olcsóbbá válásával elérhető közelségbe kerültek a cirkónium koronák. Ezeknél egy kerámia tömbből frézeli ki egy számítógép vezérelt frézgép a korona vagy a híd vázát (hasonlóan a fémkerámia koronák vázához). Erre kerül a leplező kerámia, mely a fog végső formáját adja.
Dr. Toldi Implantologia Fogászati és szájsebészeti szakrendelő
ПОДЧЕРКНУЛ
1039 Budapest, Kalászi u. 20.
VÉDŐKORONA VAGY CEMENTSAPKA - fogászati kezelés
Fontos az egészségre esetlegesen káros anyagok kiszűrése, a szaporodó fémallergiás esetek megoldása. Rendelőnkben nikkelmentes fémötvözeteket, valamint titánt és aranyat használunk a fogpótlás fémkomponenseként. (titánra és aranyra gyakorlatilag nincs túlérzékenység.) Technikai hátterünk lehetővé teszi, hogy akár a teljes rögzített fogpótlás is elkészíthető fémmentes kerámiából. fogpótlás - korona Hosszú évek óta három fogtechnikai laborral dolgozunk együtt, így mindig és minden reális igényt rövid határidőre ki tudunk elégíteni!
Dent-Esthetic fogorvosi rendelő és fogtechnikai laboratórium
ПОДЧЕРКНУЛ
1085 Budapest, József krt. 68., fszt. 4.
Műanyag ideiglenes korona - fogászati kezelés
A Dent-Esthetic teljes körű fogászati ellátást nyújt. Szolgáltatásaink közé tartoznak: tejfogkezelések, szájhigiéniás kezelések, fogászati röntgen, fogtömések, ultrahangos és kézi fogkőeltávolítás, gyökérkezelés, esztétikai fogászat, fogfehérítés, a fogékszer felhelyezése, fogpótlások-, koronák-, hidak készítése, implantáció, gyermek és felnőtt, külső vagy belső, illetve láthatatlan fogszabályozás.
EuroDental Fogorvosi Rendelő Pécs
ПОДЧЕРКНУЛ
7631 Pécs, Megyeri u. 123/1.
fémmentes CIRKON vázas teljes kerámia (porcelán) korona
Fogpótlások
Fogvarázsló
ПОДЧЕРКНУЛ
1119 Budapest, Mohai utca 41.
Porcelán korona / híd - fogászati kezelés
A fog (latinul dens, dentis) egy látható korona és egy, az állcsontokban rögzülő gyökér alkotta kemény szerv. A gerinceseknél fejlődött ki. Fő funkciójuk a táplálék megragadása, és – az emlősöknél – az emésztést megkönnyítő felaprózása, a rágás. Az embernél szerepet kapnak a beszédhangok képzésében, az esztétikai megjelenésben, egyes állatoknál pedig fegyverként szolgálnak. A törzsfejlődés során ezen funkcióknak megfelelően alakultak ki a különböző fogmorfológiák. Például a növényevőknek több az őrlőjük (a növényi táplálék nehezen emészthető), és a ragadozóknak jól fejlett szemfoguk van (az áldozat megragadására). A fogak színe a világossárgától a szürkésfehérig bármilyen lehet. Idővel viszont sötétebbek, sárgábbak lesznek mivel az átlátszó zománc kopik és az alatta lévő dentin színe érvényesül. Az emberi szervezetben két rend fogazat fejlődik ki. Az első rend, az ún. tejfogazat (időleges fogak, dentes decidui), a születés után hat hónappal kezd megjelenni, a maradandó fogak (dentes permanentes) pedig a hatodik életév után. Embernél a tejfogak száma 20, a maradandó fogaké 32. Egyes állatokban csak egy rend fog fejlődik ki, másoknál (például a cápánál) az élet egész folyamán cserélődnek. A fog szájüregbe nyúló részét koronának (corona dentis), a fogmederben rögzülő részét gyökérnek (radix dentis) nevezzük. A kettő határánál van a fognyak (collum dentis). Megkülönböztetünk klinikai- és anatómiai koronát: a klinikai korona a fognak, azt részét jelöli, amely látható, tehát az ínytől koronálisabban elhelyezkedő részt. Így az élet során a klinikai korona változó kiterjedésű, például a még teljesen elő nem tört fog klinikai koronája kisebb, majd később az ínyvisszahúzódás miatt nagyobb lehet. Az anatómiai korona ezzel szemben nem változik, mindig a zománccal fedett részt jelöli. A fogak lehetnek egy- vagy többgyökerűek. A frontfogaknak és a kisőrlőknek általában egy gyökerük van, kivéve a felső első kisőrlőt. A kétgyökerű alsó nagyőrlőknek egy meziális és egy disztális gyökere van, míg a szintén kétgyökerű felső első kisőrlő egy vesztibuláris és egy palatinális gyökérrel rendelkezik. A felső nagyőrlők háromgyökerűek, amelyek közül kettő vesztibuláris és egy palatinális. A fog belsejében található a fogpulpa, ezt teljesen körbeveszi a dentin, melyet a koronai részen zománc, a gyökéren pedig cement fed. A zománc és a cement a fognyaknál találkozik. A fogak a fogmederben az ún. gyökérhártya (periodontium) által rögzülnek. A lapát (felső) és véső (alsó) alakú metszőfogak harapásra, a hosszú és rögzítésében erősen biztosított szemfog tépésre, és a széles koronával rendelkező kis őrlőfogak a darabolásra és szétnyomásra, míg a nagyőrlők a legnagyobb rágómunkára alkalmasak.